Cesta srdce

01.11.2016

Náš svět se momentálně nachází na pokraji veliké změny. Jedná se o dobu velice zásadního zlomu pro celou lidskou historii. Co obnáší být člověkem v této nelehké době? Každý jedinec lidské společnosti, na velmi hluboké úrovni jeho existence, cítí, že v našem světě se opravdu něco velmi důležitého odehrává. Neodehrává se to ovšem jenom ve světě kolem nás. Odehrává se to všechno především v našich srdcích - a to je to nejdůležtější, o co tu běží.

Kudy vede cesta člověka, žijícího na začátku 21. století? Odpověď na tuto otázku je pro každého tak jiná, ale přece stejná. Jedná se především o cestu srdce, na kterou by měl co nejdříve každý nastoupit, pokud na ní již není. V drtivé většině duchovní a new age literatuře se momentálně píše o nesmírné důležitosti otevření se vlastnímu duchovnímu srdci. Píše a mluví se o tom tolik, že většina lidí si na to už zvyklá a pokládá to za samozřejmost. Dá se ale vůbec osamozřejmit taková věc jako je Cesta srdce? V jednoduchém pojmu se krývá nekonečno úrovní poznání a pochopení nejen lidské cesty. Cesta srdce je cestou celého vesmíru, díky které se může vyvíjet do nekonečných úrovní sebepoznání a radosti z jednoduchého bytí.

Možná někomu může připadat, že všichni neustále píšou o tom samém. Otevři své srdce zde, poslouchej své srdce tam, píše se o tom v esoterické literatuře opravdu všude. Otázkou zůstává, jestli opravdu každý jedinec chápe, co se doopravdy pod tímto jenoduchým pokynem skrývá. Naše srdce není jenom orgán nebo na energetické úrovni čakra, která rotuje a fouká. Naše srdce je sakrální duchovní prostor, do kterého se můžeme díky svojí vlastní duchovní práci a píli dostat, a pokud budeme v této práci dost upřímní, tak i setrvat na delší dobu. Tento prostor je jediným centrem a místem, kam by měl veškerý náš duchovní záměr směřovat.

Nejkrásnější stavy a pocity, které může lidská bytost zažívat, jsou pocity, které se v nás probudí, pokud se na svět a na všechno v něm díváme skze filtr duchovního prostoru našeho srdce. Je to opravdu jediný filtr, který umí předávat informace nezkresleně. Pokud se naučíme dívat na svět očima Lásky, tak se to odrazí na fungování našeho celého energetického a fyzického systému. Srdeční čakra, která na své fyzické úrovni odráží výše zmíněné duchovní procesy, se na chází přesně uprostřed našeho čakrového systému. Pokud vyladíme a zharmonizujeme tuto čakru, tak se nám automaticky začnou ladit a harmonizovat i ostatní neméně důležité čakry našeho energetického systému. Každé jiné energetické centrum člověka je totiž také sakrální prostor našeho chrámu bytí - lidského těla. Jednoduše řečeno, pokud nám bude dobře fungovat srdeční filtr, tak se nám okamžitě začnou srovnávat i filtry ostatních čaker. Přestaneme být vězněm iluzí, které vytváří náše vědomí, při nedostatečné funkci srdečního centra.

Všechny opravdové cesty vedou do Srdce. Postupnou a hlavně upřímnou prací na sobě, se člověku otevřou velmi hluboké dimenze poznání, které předtím přebývaly v latentním stavu, a čekaly pouze na impulz vycházející z nás. Skrze naše nitro jsme jako lidské bytosti napojeni do těch nejvyšších a nejhlubších úrovní celé existence. Toto poznání je pro dnešní dobu tím nejdůležitějším aspektem, který bychom měli probouzet, a na kterém bychom měli každodenně pracovat. Vesmír nám každý den přináší ty nejdokonalejší lekce, abychom se na naší cestě mohli zdokonalovat, ale také především abychom si hráli a bavili se. Sledujme tedy pozorně tyto lekce a nechme energie přicházející z vesmíru pracovat pro nás, nikoliv proti nám. Nepozornost je jeden z několika způsobů, kterým právě tyto důležité energie můžeme nechat působit proti nám.

Zcela jistě ještě na Vaší cestě potkáte velmi mnoho informací, které Vás budou vyzývat k návratu do srdce, nenechte si to ovšem nikdy zevšednit, jedná se totiž o volání Vašeho srdce, abyste zpozorněli a pokud již v srdeční pozornosti jste, tak abyste tento posvátný kontakt ještě více zesílili. Dnešní doba potřebuje naše otevřená srdce, to je jediná cesta ven z kolektivní iluze lidské společnosti a právě v tom spočívá podstata kvantového skoku, ke kterému se lidstvo chystá. Tak s radostí do toho!

Denis Cevan